• Türkçe
Tüp Mide Ameliyatlarında Takip Sürecinin Önemi

Tüp Mide Ameliyatlarında Takip Sürecinin Önemi

Tüp Mide Ameliyatlarında Takip Sürecinin Önemi

Obezite Cerrahisi Takibi

Tüp Mide Ameliyatı Hazırlık Dönemi

Tüp Mide ameliyatları öncesi hastalarımızın hepsi chek up’tan geçmektedirler. Tüp Mide ameliyatı öncesi herhangi engel bir durum olup olmadığı kontrol edilerek %1’lik bile risk varsa ameliyatı iptal etmekteyiz.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası (Hastanede Kalınan Dönem)

Tüp Mide ameliyatlarının başarısının sırrı aslında hastayı iyi takip etmektir.Tüp Mide ameliyatlarından sonra hastalarımız hastanede 3 gün konaklamaktadırlar. Tüp Mide ameliyatı sonrası hastalarımıza ameliyat esnasında Hava ve Su testi,2 kere gerçekleşen Metilen Mavi (Mavi Su ) testi,yapılmaktadır. Hasta ameliyat sonrası 24. Saati dolduğunda tekrar Metilen Mavi testi ve 48 saat sonra yapılan ilaçlı tomografi ile birlikte kaçak takibi bitmiş olur. Hastamız Tüp Mide ameliyatı sonrası 1. Haftalarında CRP ( C-reaktif protein) kan testi istenmiş olur son kaçak testimiz dir.

Hastaların Tüp Mide ameliyatı sonrası takibi Diyetisyen ve Cerrahı tarafından yapılır, genelde Cerrah 3. Ay ve 6.Ayda görür. (Cerrahi bir şikayeti yoksa görmek zorunda değildir)

Hastalarımız yurt dışında yaşıyorlar ise kontroller whatsapp üzerinden gerçekleşmektedir.

Tüp Mide ameliyatından sonra 1. ay,3.ay,6. ay rutin kan testlerinin yapılması gerekir ve herhangi bir takviye durumu gerekirse kontrol edilebilir.

Hastalarımız Tüp Mide ameliyatı sonrası belirtilen kurallara uymak zorundadır, verilen ilaçlar kullanılmak zorundadır.

Tüp mide ameliyatı ve kaçak riski

Detaylı bilgi için İstanbul’da bulunan Obezite Kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.
GSM: 0505 120 82 62
Mail: info@alidurmus.com.tr

[widget id="sfsi-widget-2"]
Open chat