• Türkçe
Tüp mide ameliyatında dikiş atılıyor mu?

Tüp mide ameliyatında dikiş atılıyor mu?

Tüp Mide Ameliyatında Dikiş Atılıyor mu?

Tüp mide ameliyatında dikiş atılıyor mu? Tüp Mide Ameliyatında midenin ortalama %80’i alınırken Stapler Cihazı yardımıyla Mide kesilerek dikilir. Ancak her hekimşn yöntemi farklıdır, Klinik Obezite Ekibi olarak Tüp Mide (Mide Küçültme) ameliyatlarında Stapler yardımıyla dikildikten sonra hastanın kalan midesine tekrar özel ipliklerle el dikişi yapılır. Bu tür yapılan Tüp Mide ameliyatlarında kaçak,kanama riskini azaltmış oluruz. Tüm Tüp Mide ameliyatlarımız da bu yöntem yapılır ve hastamıza ameliyat CD’si eksiksiz çekilerek teslim edilir.

Sleeve gastrektomi (tüp mide) ameliyatında kan sulandırıcı neden kullanılır?

Uzun süren ameliyatlarda Kan sulandırıcı iğne kullanılması gerekmektedir. Sebebi ise hasta uzun süre haraketsiz yattığı için pıhtı oluşabilir. Tüp Mide ameliyatlarında hastalara ameliyat öncesi,ameliyat esnasında,ameliyattan sonra 10 gün boyunca uygulanır. Tek avantajı Pıhtı atmasını önlemektir. Bunun yanı sıra Emboli Çorabını da ameliyat öncesi hastalarımıza giydiriyoruz.

Sleeve gastrektomi (tüp mide) ameliyatı sonrası ne zaman banyo yapılabilir?

Tüp Mide ameliyatı sonrası hastanede kalış süreci 3 gündür,kapalı bir ameliyat uygulandığı için hastalarımız hastaneden çıktıktan 48 saat sonrasında banyo yapabilirler. Bunun yanı sıra hastanedeyken göbek bölgesi ıslanmayacak şekilde saç ve vücut yıkanabilir.

Sleeve gastrektomi (tüp mide) ameliyatı sonrası ilaç kullanabilir mi?

Tüp Mide ameliyatı sonrasında zaten ilaç kullanılmaktadır. Hastanede 3 gün  damar yoluyla ilaç hastalarımız taburcu olduktan sonra Tüp Mide ameliyatına özel ilaçlar verilmektedir. Hastalarımız bir süre daha önce kullandığı ilaçlar varsa, ezerek içebilirler. 15 gün sonrası normal içmeye başlayabilirler. 1. Aydan sonra da hekimine danışarak ilaç kullanabilirler.

 

2018 tüp mide ameliyatı fiyatları için tıklayınız

Detaylı bilgi için İstanbul’da bulunan Obezite Kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.
GSM: 0505 120 82 62
Mail: info@alidurmus.com.tr

[widget id="sfsi-widget-2"]
Open chat