• Türkçe
Tüp Mide Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Tüp Mide Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

Tüp Mide Ameliyat Hakkında Merak Edilenler

Obezite cerrahisinin bir çeşidi olan Tüp Mide ameliyatı il olarak 1988 yılında açık yöntemle uygulandı. 1999 Yılında ise ilk defa kapalı olarak uygulandı. 2001 yılından sonra ise çok kilolu hastalarda Gastrit Bypass ameliyatından önce ilk basamak cerrahi olarak uygulanmaya başlandı.

2009 yılından sonra ise  bezikte tedavisinde ve tek başına bir cerrahi yöntem olarak uygulanmaya başlandı. Özellikle laparoskopik olarak uygulanmaya başlaması ile bu operasyonu hastanede yatış süresinin kısalması, derlenme süresinin kısalmasından sonra Laparoskopik Tüp Mide ameliyatının popülerliği artmıştır.

Tüp Mide Ameliyatından sonra tekrar kilo alır mıyım?

Sleeve Gastrektomi (tüp mide)ameliyatı sonrası yeniden kilo alım riski düşüktür. Hastanın sadece öğünlerde  yemek yemesi, günde 2-3 öğün alması, öğünler arasında atıştırmalardan kaçınması gereklidir. Obezite Cerrahisinden sonra  uzun süre boyunca edinilen yeme alışkanlıklarının değiştirilmesini gerektirmektedir. Ameliyatın geç dönemlerinde tekrar kilo alma görülen vakaların neredeyse tamamında, öğün kapasitesinde artma olmamıştır. Tekrar kilo almanın nedeni, öğünler arasında, özellikle de yüksek kalorili atıştırmalıklardır. Yeme alışkanlığı oturmadığı sürece hangi Obezite Cerrahisi denenirse denensin tekrar kilo almamanız için geliştirilen bir cerrahi işlem yoktur.,

Obezite Cerrahisi geçirmeye karar veren hastamızın geçireceği süreyi kısaca özetlemek isteriz.

Hastamız öncelikle telefonda Obezite Cerrahisi Koordinatörümüzle görüşüyor. Uygun bir gün  için Doç.Dr. Ali Durmuşla randevu planlanıyor. Hasta Kliniğimize gelip ameliyata karar verdikten sonra, planlanan ameliyat gününden 1 gün önce hastaneye yatıyor ve ameliyat öncesi yapılacak hazırlıkları tamamlanıyor. Hastamız ertesi gün de ameliyata alınıyor.

 

Tüp mide ameliyatı hakkında detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için İstanbul Obezite merkezimizi arayabilirsiniz.
Tel: 0212 230 20 08
GSM: 0505 120 82 62
Mail: info@alidurmus.com.tr

[widget id="sfsi-widget-2"]
Open chat