• Türkçe
  • Arapça
OBEZİTE CERRAHİSİ

Tüp Mide Ameliyatı

Sleeve Gastrektomi

“Mide Küçültme ya da Tüp Mide ” olarak da bilinen tüp mide ameliyatlarında, midenin hacminin küçültülmesi (yaklaşık 60-100cc) ve ameliyat sonrasında hastanın çok az gıdayla tokluk hissetmesi hedeflenir. Bu amaçla, midenin belli bir bölümü cerrahi işlemle çıkarılır ve geriye tüp şeklinde (yaklaşık bir muz büyüklüğünde) bir mide bırakılır. Ayrıca midenin açlık hormonu salgılayan bölümü çıkarıldığı için hastada açlık hissi olmamaktadır. Bu operasyonla sadece alınan gıdanın miktarı kısıtlanır; gıdaların emilimi aynı şekilde devam ettiği için hastanın dışarıdan vitamin ya da mineral takviyesi alması gerekmemektedir.

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Tüp mide ameliyatları  laparoskopik yöntemle uygulanır. Hastanın Kilosuna göre 5-6 adet küçük kesiklerle ameliyat gerçekleşmektedir.
Ameliyat esnasında hastaya genel anestezi uygulanmaktadır.
tup-mide-ameliyatindan-sonra-basari-garanti-midir-tekrar-kilo-alinir-mi-534

Ameliyat Sonrası Dönem

Ameliyattan Hastalarımız  yaklaşık 6-8 saat sonra yürümeye başlamaktadır. Ameliyattan 24 saat sonrasında kaçak testi (Metinel Sıvı)ve 48 saat sonra ise ilaçlı röntgen çekilmektedir. Testler kontrol edildikten sonra küçük hacimlerde gıda alınmasıyla hastalar kolayca doygunluk hissedebilir ve bir süre sonra bu tokluk, iştah kaybına dönüşür.

Gıda alımı azalır ve ameliyattan sonraki birkaç yıl içinde kilo fazlasının % 80-90’ı kaybedilir.

Tüp mide ameliyat fiyatları için tıklayınız.
Detaylı bilgi için İstanbul Obezite merkezimizi arayabilirsiniz.
Tel: 0212 230 20 08
GSM: 0505 120 82 62
MAİL: info@alidurmus.com.tr
[widget id="sfsi-widget-2"]
Open chat