• Türkçe
  • Arapça
OBEZİTE CERRAHİSİ

Obezite Ameliyatı Sonrası

Ameliyat Sonrası Takibin Önemi

Obezite cerrahisi sonrası başlayan yeni hayatınızınla birlikte kilo verme sürecinde yaşam tarzı değişikliği en önemli amaçlardan biridir. Bu amaç doğrultusunda uzun dönemde sağlıklı ve kalıcı kilo kaybı hedefini sağlamada düzenli doktor ve diyetisyen takibi süreci yönetmede en önemli yardımcınız olacaktır.

Cerrahi sonrası oluşturulan beslenme programınızın ilk 2 haftası sıvı dönem, 3. ve 4. haftalar püre dönem ve daha sonra katı beslenmeye geçiş şeklinde aşamalı bir programdır.

Hayatınızda kaliteli beslenme, özellikle protein ihtiyacını karşılama, restoranlarda seyahatte uygun tercihler yapma gibi bir çok konuda diyetisyeniniz sizlere destek olurken aynı zamanda yapılan rutin kan testleriyle gerekli durumlarda uygun vitamin-mineral takviyeleri doktorunuz tarafından yapılacaktır.

Cerrahisi sonrası alışkanlıkların kazanmasında çok yönlü bir ekibin takibi her aşamada etkilidir. Cerrah, diyetisyen, psikolog ve egzersiz uzmanı tedavi ve yaşam tarzı değişikliği sürecindeki en verimli ve doğru şekilde başarıyı artırırken yaşayabileceğiniz her türlü soruna kolayca çözüm bulmanıza yardımcı olacaktır.

Bariatrik cerrahi; sadece zayıflama düşüncesinden ziyade bununla birlikte yaşanan her değişimle sağlıklı ve kaliteli yaşama adım adım yaklaşacağınızı unutmamalısınız.

Sağlıklı günler dileriz.

[widget id="sfsi-widget-2"]
Open chat