• Türkçe
Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik

Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik

Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik

Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik: Tüp Mide ameliyatları ya Gastrit Bypass ameliyatlarının sonrasında kilo verimleri hızlı olmaktadır. Ortalama 6 ay içerisinde 30-40 kg kilo kayıpları olur.
Hastalar  ameliyatlarının 1. ayından sonra spor yapmaya başlayabilirler. Ancak kilo kayıplarında bazen hastaların vücut yapılarına göre sarkmalar farklı olabilir.
Örneğin, bayanlarda genelde göbek bölgeleri (doğum yapan özellikle),göğüs bölgeleri,iç bacak,kol sarkmaktadır. Erkek hastalarımızda göğüs karın bölgeleri sarkmaktadır.
Hiç sarkması olmayan hastalarımız vardır, günde 2 saat spor yapan hastalarımız mutlaka yapmayan hastalara göre Estetik Cerrahi ameliyatlarına daha az ihtiyaç duyarlar.
Tüp Mide ameliyatlarından sonra normal kişilere göre derilerimiz vitamin ve mineral kaybettiği için daha detaylı ameliyat gerekir. Bu yüzden hastalarımıza ekibimiz de bulunan Estetik Cerrahımız yardımcı olmaktadır. Bazı durumlarda Doktor Ali Durmuş’ta bu ameliyatlara Estetik Cerrahımızla girmektedir. Tüp Mide ameliyatı sonrası Estetik Cerrahi  12-18 ay sonrasında önerilir.
İdeal kiloya inen hastamız durumu değerlendirilerek, 12 ay dolmadan da ameliyata alınabilir.

 

Obezite cerrahisi sonrası ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Detaylı bilgi için İstanbul’da bulunan Obezite Kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.
GSM: 0505 120 82 62
Mail: info@alidurmus.com.tr

[widget id="sfsi-widget-2"]
Open chat